Realizátor
EPMA

Partner

OHK

Kontakt

EPMA - Agentura pro evropské projekty & management www.epma.cz

Využitelnost technologie blockchain roste
4. 1. 2017
Blockchain je decentralizovaná databáze umožňující uchovávat rozšiřující se počet záznamů chráněných proti neoprávněnému zásahu. Nejčastější aplikací technologie blockchainu je její využití pro vytvoření otevřených důvěryhodných účetních záznamů kryptoměn. Využití se začíná rozšiřovat i do jiných oblastí podnikání a státní správy. Databáze blockchain mohou být nasazeny všude tam, kde je vyžadována transparentnost a důvěryhodnost dat. Příkladem mohou být katastrální služby, dodavatelský řetězec a původ výrobků, volby, pojišťovnictví atd. Ukázky a praktické využití blockchainů nejen u kryptoměn bylo možné vidět i na konferenci MAPPING Second General Assembly spolupořádané agenturou EPMA v Praze 30. 10 - 2. 11. 2016.

Data jako nový ekonomický zdroj
8. 12. 2016
Inspirací můžou být zkušenosti podnikatelů ze sousedního Slovenska, které byly prezentovány na konferenci ITAPA v Bratislavě. "Potenciál je obrovský. Think thank Policy Exchange tvrdí, že britská vláda by mohla vďaka analýzam dát ušetriť ročne 33 miliárd libier a konzultačná spoločnosť McKinsey odhaduje potenciálnu ročnú hodnotu, ktorú by big data mohli priniesť európskemu verejnému sektoru, na 250 miliárd eur. Len na karuselových podvodoch s DPH prichádzajú európske štáty každoročne zhruba o 100 miliárd eur. Dobrým príkladom, aké účinné môžu byť analýzy dát, je belgická daňová správa. Kým v roku 2002 dosahovali úniky na DPH v Belgicku odhadom 1,1 miliárd eur, o desať rokov neskôr to bolo iba 18,5 milióna eur, čo predstavuje pokles o 98 %." Více na webu ITAPA.sk.

Firmy se obávají zneužívání internetu
21. 6. 2016
Téměř tři čtvrtiny malých a středních firem se vážně obávají úniku citlivých firemních dat a ztráty produktivity u pracovníků, kteří se v pracovní době věnují nepracovním aktivitám. Více informací v článku na serveru Novinky.cz.

Soutěž Inovativní mobilní aplikace pro ochranu soukromí!
1. 12. 2015
Projekt MAPPING vyhlašuje soutěž pro mladé evropské inovátory. Projekt nabízí šanci vytvořit nebo rozvíjet moderní aplikaci, která by posílila soukromí na mobilních zařízeních. Díky atraktivním cenám určeným pro nejlepší návrhy, včetně 20 000 EUR pro hlavního vítěze, soutěž poskytuje příležitost pro talentované jedince s inspirativními nápady, jak přispět k posílení on-line bezpečnosti. Více informací zde.

Jak na bezpečnější internet?
14. 5. 2015
Digitální svět se vyvíjí a roste obrovskou dynamikou. Přesun mnoha našich každodenních činností, jako je nakupování, komunikace s úřadem nebo bankou do digitálního světa s sebou přineslo i zvýšené riziko kriminality. Stranou nezůstávají ani sociální sítě a další nástroje, které pracují s naší identitou a mohou ovlivnit naše soukromí. Rady jak se orientovat v nebezpečném prostředí internetu poskytuje např. Národní centrum pro bezpečnější internet (NCBI). Centrum ve spolupráci se svými partnery pořádá konference, semináře, přednášky a školení, nejdůležitější aktivitou je činnost webu saferinternet.cz, který usiluje o zvyšování povědomí o bezpečnějším užívání internetu. NCBI sleduje trendy a přináší aktuální informace, týkající se vývoje v oblasti online technologií a rizik, které se v této souvislosti objevují. Více informací na www.saferinternet.cz/.

Obchodní modely, příjmy a výdaje na provoz webu
27. 2. 2015
Užitečný přehled současného stavu a možností zpoplatnění obsahu na internetu poskytuje zpráva/studie, kterou vydaly společně SPIR (Sdružení pro internetový rozvoj) a Internet Info. Ačkoli ze studie mohou čerpat vydavatelé na různé úrovni, je určena především menším či středním firmám (nově vznikajícím médiím, startupům), které na vypracování vlastní analýzy nemají prostředky. Studie je ke stažení zdarma zde: http://www.monetizaceobsahu.cz.

Pozvánka na akci
3. 11. 2014
Vysočina v digitálním věku: příležitosti a hrozby je název konference, kterou pořádá EPMA u příležitosti 10. výročí svých aktivit. Akce je pořádaná ve spolupráci s Krajem Vysočina. S přednáškami vystoupí m.j. i hejtman Kraje Vysočina MUDr. Jiří Běhounek. EPMA nabídne průřez aktivit a projektů realizovaných za 10 let své existence. Akce je určená všem zájemcům o současné problémy regionů v digitální době. Pozvánka na akci a program zde.

Ajťákem i proti své vůli
13. 10. 2014

Všechny zájemce o novinky v oblasti využívání elektronických služeb veřejné správy pro podnikatele upozorňujeme na novou prakticky řešenou publikaci autora Milana Vodičky 3D: Data, daně digitálně aneb ajťákem i proti své vůli Walters Kluwer, 2014). Je napsána srozumitelně a navíc poskytuje přehled o základech bezpečnosti v oblasti elektronické komunikace, které by si měl uvědomit a dodržovat každý podnikatel.Máte datovou schránku?
21. 7. 2014
Všichni, kteří mají zřízenou datovou schránku od 1. 1. 2015 budou mít povinnost komunikovat s berňákem již jen elektronicky. Daňové informační schránky (DIS) jsou něčím, co by mělo pomáhat daňovým subjektům (plátcům daně). Najdou zde na jednom místě, snadno a rychle takové informace, které by jinak pro ně byly dostupné přeci jen obtížněji. Podrobněji se o problematice dočtete zde.

Setkání se zástupci vzdělávacích organizací
21. 10. 2013
V září a říjnu 2013 v Praze a v Brně proběhla série propagačních setkání se zástupci vzdělávacích organizací, které projevily zájem o prezentaci vzdělávacího portálu Mafidis+. Cílem setkání bylo přiblížit portál potenciálním uživatelům a vysvětlit výhody on-line vzdělávání.

Spolupráce s HELPNET.cz
20. 9. 2013
Je navázaná spolupráce s portálem HELPNET.cz (informační portál pro osoby se specifickými potřebami) pro zjištění, zda portálem Mafidis+ nabízená forma vzdělávání je vhodná a zda je obsah atraktivní i pro podnikatele z řad zdravotně postižených osob. Portál HELPNET má více než 7000 návštěv týdně a slouží zdravotně postiženým z celé ČR, www.helpnet.cz

Jste zaměstnatelní? Znáte informační technologie? OTESTUJTE SE
18. 3. 2013

V rámci mezinárodní kampaně „Get Online Week 2013“ si v české verzi mohou uživatelé ověřit své schopnosti v oblasti informačních technologií, jež jsou často klíčové při hledání zaměstnání, nebo vyhrát věcnou cenu. Dotazník, jehož vyplnění vám nezabere více než 5 minut, napomůže lepšímu vyhodnocení kampaně, najdete ho zde. Vyzýváme tedy veřejnost k návštěvě stránek Getonline.cz! 10 vylosovaných osob, které vyplní dotazník, získá věcnou cenu, populárně-naučnou knihu „Bezpečnost dětí na Internetu“ (nakl. Computer Press, 2013). Dále je k dispozici srozumitelný test dovedností Skillage, jenž naleznete na adrese www.getonline.cz, v němž se po zodpovězení jednotlivých otázek rovnou dozvíte správné odpovědi. Pro doplnění základních znalostí práce s PC a informačními technologiemi je k dispozici výukový kurz Intel PC Basics (pro počítače s procesorem Intel).

Kurz Základy elektronického podpisu
8. 11. 2012
Dovolujeme si vás pozvat do kurzu Základy elektronického podpisu , který je určen těm, kteří chtějí elektronickým podpisům porozumět, pochopit, na čem jsou založeny a jak fungují, kdy a za jakých podmínek se na ně lze spoléhat, či co a jak se s elektronickými podpisy děje v krátkodobém i delším časovém horizontu.

Termín kurzu: pátek 16.11.2012 od 9.00 hod.
Místo konání: budova ČSVTS, Novotného lávka 5, Praha 1 (u Karlova mostu)

Irena Peterková
Aldea, vzdělávací agentura
Novotného lávka 5
116 68 Praha 1

mobil: +420 776 323 450
www.aldea.cz
>
EPMA